مشاهده تصاویر

استان هرمزگان، سواحل جنوبی جزیره هرمز
کد جاذبه : 338

دره مجسمه‌ ها

در مسیر دره مجسمه‌ها مناظر بی‌نظیری وجود دارند. خلق این مناظر طبیعی خارق‌العاده، برای طبیعت سال‌ها زمان برده است. این دره مجموعه‌ای بی‌نظیر از تندیس‌های زیبا را در دل خود جای داده است. افراد با تخیل خود این صخره را تراش بهتری می‌دهند و حیوانات از دل آن‌ها سربرمی‌آورند.

محیط دره مجسمه‌ها شگفت‌انگیز، ترسناک و تامل‌برانگیز است.تندیس جانوران که هنر دست طبیعت هستند هرکدام در گوشه ای از دره مجسمه‌‌ها آرام گرفته‌اند و فقط با انسان‌های خیال‌پرداز سخن می‌گویند. 

در دره مجسمه‌ها دست‌فروشانی حضور دارند که خوراکی و سوغات می‌فروشند. در بخشی دیگر نوازندگان مشغول نواختن هستند که گوش دادن به آن‌ها خالی از لطف نیست. حضور در دره مجسمه‌ها زمانی که خلوت است و خبری از دست‌فروشان و نوازندگان نیست، حال و هوای ویژه‌ای داردتجربه سکوت بی‌پایان دره مجسمه‌ها بسیار جالب است. سکوتی که شاید وهم‌آلود نیز باشد؛ البته این سکوت به درک بهتر تندیس‌های دره کمک می‌کند. سکوت دره در سایه دیواره‌هایی که به دست طبیعت تراشیده شده‌اند و زمینی از شن نقره‌ای، انسان را به کسب تجربه‌ای بی‌نظیر فرا می‌خواند.

جذابیت دره مجسمه‌ها فقط به تندیس‌های طبیعی آن ختم نمی‌شود بلکه در انتهای مسیر، فرد را با روی دیگر خود شگفت‌زده خواهد کرد. در طول دره مسیر باریک‌تر می‌شود و ناگهان به پرتگاهی با حدود ۴۰ متر ارتفاع می‌رسد. منظره دره تماما رو به دریای فیروزه‌ای خلیج فارس است و صحنه‌ای بی‌نظیری از آن را به نمایش می‌گذارد.


مسیریابی روی نقشه