مشاهده تصاویر

استان هرمزگان، جنوب غربی جزیره کیش، میدان غروب، پارک ساحلی غروب (پارک ساحلی کشتی یونانی)
کد جاذبه : 321

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی در سال ۱۳۴۵ هجری شمسی در دریای خلیج فارس و در ساحل جزیره کیش به گل نشست و امروزه از معروف‌ترین جاهای دیدنی کیش است.
هنگام سفر به این خطه از کشور می‌توانید غروب خورشید را از کنار آن به نظاره بنشینید؛ به‌خصوص که فرورفتن خورشید در آب را برایتان تداعی می‌کند. ضمن اینکه منظره کشتی در سکوت و آرامش صبحگاهی نیز بسیار دیدنی است.
در کنار بازدید از کشتی یونانی، شترسواری و اسب‌سواری در ساحل آن را از دست ندهید 
کشتی یونانی با گذشت زمان و در اثر رطوبت هوا پوسیده است. در دوره‌ای کوتاه نیز اجازه تردد به داخل کشتی تحت شرایط خاص داده می‌شد که همین موضوع روند تحریب کشتی را تسریع کرد.

فرسودگی کشتی بسیار زیاد است؛ به‌خصوص بخش زیری کشتی که به‌خاطر برخورد با امواج دریا و شوری آب پوسیده شده و ممکن است به اعماق آب فرو رود. در حال حاضر، این کشتی به محل زندگی موجودات دریایی تبدیل شده و وضعیت ایمنی آن به‌حدی است که دیگر کسی نمی‌تواند در آن پا بگذارد.

هر چند سال پایداری کشتی کمتر می‌شود و بخشی از آن فرو می‌ریزد؛ اتفاقی که برای عقب کشتی افتاد. حالا بدنه کشتی در حال تکه‌تکه شدن و فروریختن در آب است و کسی نمی‌داند تا چند سال دیگر امکان تماشای آن وجود دارد. از آنجا که هزینه نگهداری و مرمت آن به‌صرفه نیست، این کشتی زیبا احتمالا در چند سال آینده از جاذبه‌های گردشگری جزیره حذف خواهد شد.


مسیریابی روی نقشه